Klauzola e 17 vjeçarit kushton 50 milionë euro

Futboll

Klauzola e 17 vjeçarit kushton 50 milionë euro

Më: 20 janar 2022 Në ora: 15:15
Klauzola e 17 vjeçarit kushton 50 milionë euro

“Blues” do të mundohen ta transferojnë super-talentin e Barcelonës, klauzola e shkëputjes së kontratës së tij kushton 50 milionë euro

Chelsea është mjaft i interesuar për super-talentin e Barcelonës, Pablo Gavi.

“Blues” do të mundohen me të gjitha forcat për transferuar futbollistin spanjoll.

Për këtë siguron mediumi spanjoll “El Nacional”.

“Të Kaltrit” madje janë të gatshëm ta paguajnë klauzolën e kontratës së tij.

Sipas këtij mediumi, klauzola e 17 vjeçarit kushton 50 milionë euro.

Atë e pëlqen edhe Manchester City i Pep Guardiolës.

Mirëpo, Barça ndërkohë i ka hapur bisedimet për vazhdimin eventual të kontratës.

Gjiganti katalunas është i gatshëm ta blindojë atë me një kontratë afatgjate dhe me një rrogë goxha më të lartë sesa ajo aktuale.

Gavi shihet si e ardhme e “Blaugrana”, ndërsa krahasohet me legjendat si Xavi e Iniesta.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat