Ulpiana huazon lojtarin e Dritës

Futboll

Ulpiana huazon lojtarin e Dritës

Nga: K.G. Më: 20 janar 2022 Në ora: 18:45
Esosa Priestley Irogue

Ulpianën nga Lipjani e pret punë e vështirë në pjesën e dytë të kampionatit, në luftë për të siguruar ekzistencën në elitën e futbollit të Kosovës.

Si shumë skuadra tjera, edhe Ulpiana nuk qëndron duarkryq, duke përforcuar radhët e veta. 

Skuadra nga Lipjani konfirmon huazimin e futbollistit të Dritës, Esosa Priestley Irogue.

"KF Ulpiana 1926, arrin marrëveshje me futbollistin Esosa Priestly Irogue (sulmues) i cili vjen nga radhët e FC Drita e Gjilanit.

Klubi ka arritur marrëveshje me lojtarin fillimisht për 6 muaj huazim me mundësi vazhdimi edhe për 1 vit”, njofton Ulpiana.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat