Arteta me Arsenalin me dhimbje koke nga Liverpooli

Futboll

Arteta me Arsenalin me dhimbje koke nga Liverpooli

Nga: K. Goca Më: 20 janar 2022 Në ora: 22:34
Arteta me Arsenalin me dhimbje koke nga Liverpooli

Liverpooli është në finale e madhe të Carabao Cup. “Reds-at” eliminuan Arsenalin, duke e mposhtur me rezultat 2:0 në stadiumin “Emirates”, ndërsa sfida e parë përfundoi pa gola në “Anfield”.

Trajneri i Arsenalit, Arteta, është me dhimbje koke, për faktin se nuk arritëb të kualifikohen në finale.

Në anën tjetër, Granit Xhaka mungoi për shkak të kartonit të kuq, për çka ishte një hendikep i madh për “Topçinjtë’.

Diogo Jota në minutën e 19-të e 79-të, ka shënuar për triumfin e Liverpoolit.

Në minutën e 90-të, Partey i Arsenalit, u ndëshkua me karton të kuq pas dy të verdhëve. 

Trajneri Jurgen Klopp është i lumtur që me Liverpoolin u kualifikuan në finale.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat