Ky vogëlush, dikur pranonte dhuratë nga Presidenti Rugova, sot lider në Gjermani

Futboll

Ky vogëlush, dikur pranonte dhuratë nga Presidenti Rugova, sot lider në Gjermani

Nga: Kemajl Goca Më: 21 janar 2022 Në ora: 20:41
Ky vogëlush, dikur pranonte dhuratë nga Presidenti Rugova, sot lider në Gjermani

Viti 1999, ky vogëlush simpatik, me një kënaqësi të veçantë pranonte dhuratën nga Presidenti historik i Kosovës, dr. Ibrahim Rugova. 

Kush e mendonte para rreth 22-23 viteve se ky vogëlush sot do të bëhet një emër i madh i futbollit! 

Është Leart Paçarada, mbrojtësi më i mirë në Bundesliga II dhe anëtar i skuadrës së njehur nga Hamburgu, St. Pauli.

Image

Është djali i legjendës së futbollit, ish portierit të mirënjohur të gjeneratës së arët të Prishtinës, Shukri Paçarada. 

Vogëlushi, sot është nga emrat më të përfolur, sidomos kur u largua nga Kombëtarja e Kosovës, për shkak se nuk i duronte padrejtësitë nga ish selektori Bernard Challandes.  

Megjithatë, sot është shumë i respektuar dhe në qendër të mediave gjermane, si mbrojtësi më luftarak i Bundesliga II, me notat më të mira, që besa edhe ndër më të paguarit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat