Lorenzo iu drejtua kamerës dhe me dorën në stemë thirri...

Futboll

Lorenzo iu drejtua kamerës dhe me dorën në stemë thirri...

Më: 23 janar 2022 Në ora: 17:58
Lorenzo iu drejtua kamerës dhe me dorën në stemë thirri...

Lorenzo Insigne nuk do të jetë më lojtar i Napolit nga viti i ardhshëm. Kapiteni do të veshë fanellën e Toronto FC dhe zgjedhja e tij për të mos rinovuar është në qendër të një debati të madh, si nën hijen e Vezuvit, ashtu edhe mes tifozëve të skuadrave të tjera.

Në fund të vitit, numri 10 i kombëtares kampione Europe do të transferohet në Kanada, ku do të luajë për katër vitet e ardhshme, me opsion për të pestin, me një pagë 7.75 milionë euro me bonuse dhe përfitime të ndryshme..

Negociatat përfunduan në Romë me nënshkrimin e kontratës dhe para shpalljes zyrtare, klubi kanadez postoi në profilin e tij në Twitter videon e golit ndaj Belgjikës në EURO 2020, duke e shoqëruar me një citim të Treccanit për ‘tiraggir’. Pak dyshime, me pak fjalë. Ndoshta askush nuk e priste një situatë të tillë mes Insigne dhe Napolit, por tani do të duhet të shihet sesi do t’ia dalë lojtari, publiku dhe klubi muajt e ardhshëm.

Pas mungesës ndaj Bologna-s për shkak të një problemi, kapiteni sot nuk e ka nisur mes titullareve në ndeshjen ndaj Salernitana-s në stadiumin Maradona, por ka hyrë në fillim të pjesës së dytë në vend të Hirving Lozanos.

Sapo Insigne hyri, menjehere ndryshoi muzika dhe krijoi disa shanse, teksa penalltia e realizuar ishte shperblimi i duhur.

Në ngazëllim e siper, Lorenzo iu drejtua kamerës dhe me dorën në stemë thirri: “Të dua dhe do të dua gjithmonë”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat