Kontrata në pikëpyetje, Dembele nuk del në stërvitje

Futboll

Kontrata në pikëpyetje, Dembele nuk del në stërvitje

Më: 23 janar 2022 Në ora: 19:29
Ousmane Dembele

Ousmane Dembele duket se ka konfirmuar sot çarjen mes tij dhe skuadrës së Barcelonës.

Dembele dhe Barca nuk kanë arritur të gjejnë marrëveshje për kontratën e re, me kërkesat e francezit që ishin të larta dhe të paarsyeshme.

Lojtari supozohej të shfaqej sot në seancë stërvitore, por nuk e bëri një gjë të tillë.

Dembele nuk është i përfshirë në skuadrën e Xavi për ndeshjen e dytë radhazi, me negociatat e tij për kontratën e re që kanë ngecur.

Francezi lidhet me një largim të mundshëm nga ‘Camp Nou’ dhe ‘Stamford Bridge’ shihet si një alternativë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat