Jordi Alba më në fund shprehet hapur për kritikat e tifozëve ndaj tij

Futboll

Jordi Alba më në fund shprehet hapur për kritikat e tifozëve ndaj tij

Më: 24 janar 2022 Në ora: 12:27
Jordi Alba më në fund shprehet hapur për kritikat e tifozëve ndaj tij

Jordi Alba ka dhënë disa komente pas ndeshjes së mbrëmshme ndaj Alaves.

Mbrojtësi i krahut të majtë bëri një ndeshje mjaft të mirë mbrëmë dhe ishte gati më meritori për golin e fitores, me një pasim që theu gjithë mbrojtjen.

Pas ndeshjes, Alba ka thënë se tash e një kohë të gjatë ndihet i përjashtuar nga tifozët dhe është pajtuar se do të jetë gjithmonë i kritikuar.

Jam ndjerë i përjashtuar tash e shumë vite, nuk është hera e parë që më ndodh. Kritikat do të jenë gjithmonë aty, e di këtë. Nëse luaj mirë, ata nuk flasin për mua, nëse nuk luaj mirë, ditën tjetër, ata do të më vrasin. E kam pranuar këtë”, ka thënë Alba.

Nuk më intereson, sepse kam respekt për shokët e skuadrës, dhe gjithë stafin e trajnerëve. Thuhej se isha veteran, por unë isha 28 vjeç asokohe, ta haj djalli”, shtoi spnajolli.

Jordi Alba është pjesë e Barcelonës tash e disa kohë dhe ka qenë pjesë e skuadrës që fitoi tripletën nën urdhrat e Luis Enrique.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat