Nuk i përshtatet lojës së trajnerit: Mund ta largojnë

Futboll

Nuk i përshtatet lojës së trajnerit: Mund ta largojnë

Më: 26 janar 2022 Në ora: 22:06
Kastrati

Legia e Varshavës është kthyer nga faza përgatitore e zhvilluar në Dubai dhe tashmë trajneri Vukoviç i ka idetë më të qarta për skuadrën që do të ketë në dispozicion në gjysmën e dytë të sezonit.

“Meczyki.pl” raporton se në planet e trajnerit serb nuk bën më pjesë Lirim Kastrati.

Anësori shqiptar erdhi verën e shkuar për 1.5 milionë euro nga Dinamo e Zagrebit, por pavarësisht nisjes së mirë nuk arriti të zërë një vend të rëndësishëm te Legia.

“Mund ta largojnë, por është e vështirë për t’u bërë.

E dini si është situata”, janë fjalët që shkojnë nga klubi polak në drejtim të “Meczyki.pl”. Kastrati ka një kontratë deri në verën e vitit 2025 me Legian e Varshavës dhe kjo e bën të vështirë largimin e tij. Megjithatë lojtari mësohet se nuk i përshtatet filozofisë së trajnerit Vukoviç, prandaj do i duhet të kalojë në stol pjesën më të madhe të sezonit në vazhdim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat