Drejtësia i sekuestron 230 mijë euro Benzemas

Futboll

Drejtësia i sekuestron 230 mijë euro Benzemas

Më: 27 janar 2022 Në ora: 14:49
Drejtësia i sekuestron 230 mijë euro Benzemas

Gjykata e Versajës ka urdhëruar sekuestrimin e 230 mijë eurove nga një prej llogarive të Karim Benzemas për çështjen Valbuena. 

Lojtari i Madridit u dënua më 24 nëntor me një vit burg me kusht dhe me një gjobë prej 75,000 euro për bashkëpunim në përpjekje për të shantazhuar ish-bashkëlojtarin e tij në skuadrën franceze Mathieu Valbuena për një video me përmbajtje seksuale për të cilën ai e zhvatën.

Gazeta franceze L’Equipe dhe agjencia AFP kanë publikuar se mbrojtja e Valbuenës ka kërkuar sekuestrimin e 230 mijë eurove pasi Benzema refuzoi të paguante 150 mijë euro dëmshpërblim për paragjykim moral për të cilin u dënua së bashku me katër të pandehurit e tjerë. Përveç kësaj, shpenzimet ligjore arritën në 80 mijë euro.

Karim Benzema dhe avokati i tij, Antoine Vey , apeluan dënimin në pritje të gjykimit të apelit dhe mbrojtja e Valbuenës ka vendosur të kërkojë sekuestrimin e kësaj shume. 

“Këto janë pasoja logjike të vendimit për të bërë një pagesë të menjëhershme. Ne kërkuam një pagesë miqësore që nuk ndodhi kurrë, kështu që shkuam në hapin tjetër,” i tha agjencisë AFP Paul-Albert Iweins , këshilltar i Mathieu Valbuena .

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat