Drita shënon fitore të thellë ndaj ekipit kombëtar të Irakut U23

Futboll

Drita shënon fitore të thellë ndaj ekipit kombëtar të Irakut U23

Më: 27 janar 2022 Në ora: 15:37
Drita shënon fitore të thellë ndaj ekipit kombëtar të Irakut U23

Drita ka vazhduar me paraqitje pozitive në ndeshjet kontrolluese në Antalya të Turqisë.

Skuadra e Ardian Nuhiut, sot ka zhvilluar miqësoren e radhës ndaj ekipit kombëtar të Irakut U23, shkruan Gazeta Olle.

Bardhekaltrit kanë shënuar fitore të thellë me rezultat 4-1.

Golat për Dritën i realizuan Ard Limani (20′), Albin Krasniqi (44′ dhe 53′) dhe Ardian Cucui (76′).

Edhe në këtë ndeshje të gjithë lojtarë e ekipit morën minutat e parapara nga shtabi teknik.

Deri më tani, në fazën përgatitore, gjilanasit kanë zhvilluar tri miqësore duke arritur t’i fitojnë dy prej tyre, ndërsa njëra u mbyll me barazim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat