Pas Gosens, Interi mbyll marrëveshjen tjetër me sulmuesin e Genoas

Futboll

Pas Gosens, Interi mbyll marrëveshjen tjetër me sulmuesin e Genoas

Më: 27 janar 2022 Në ora: 22:46
Pas Gosens, Interi mbyll marrëveshjen tjetër me sulmuesin e Genoas

Dy marrëveshje të realizuara brenda një dite, ku kampioni italian Inter pas transferimit të Robin Gosens arrin të sigurojë edhe shërbimet e sulmuesit të Genoas Felipe Caicedo.

Lajmin e ka konfirmuar gazetari i njohur Fabrizio Romano, ku sulmuesi nga Ekuadori i bashkohet “Nerazzurëve” si zëvendësues i Dzekos dhe Lautaros, përcjell KosovaPress.

Gjatë orëve në vazhdim Caicedo do të jetë në qytetin e Milanos për t’iu nënshtruar testeve mjekësore dhe të nënshkruajë kontratën e tij të re me Interin.

Këtë sezon, në 10 paraqitje për skuadrën e Genoas në të gjitha garat, Felipe Caicedo ka regjistruar vetëm një gol dhe tre asistime mbi emrin e tij.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat