Futbollisti më i shtrenjtë në historinë e klubit, nuk ka dyshime

Futboll

Futbollisti më i shtrenjtë në historinë e klubit, nuk ka dyshime

Më: 29 janar 2022 Në ora: 11:56
Futbollisti më i shtrenjtë në historinë e klubit, nuk ka dyshime

Nuk ka më dyshime! E ardhmja e Vedat Muriqit do të jetë te spanjollët e Majorkës.

Lajmi është konfirmuar nga mediat iberike, teksa shqiptari i Kosovës, do të udhëtojë sot, për t’iu nënshtruar testeve mjekësorë, teksa më pas mund të vijë edhe firma.

Bëhet fjalë për një huazimim  me koston e 300 mijë eurove në 6 muaj, të pasuar nga e drejta e blerjes në fund të sezonit për 13 milionë euro, blerje në fund të sezonit.

Vedat Muriqi mund të bëhet transferimi më i shtrenjtë në historinë e Majorkës.

Nëse klubi spanjoll e shfrytëzon opsionin për ta blerë kartonin e bomberit të Kosovës në verë, do ta thyente rekordin e Aritz Aduriz, 6 milionë euro.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat