Ish-mbrojtësi i Partizanit prezantohet me shqiponjë në klubin e ri

Futboll

Ish-mbrojtësi i Partizanit prezantohet me shqiponjë në klubin e ri

Më: 4 shkurt 2022 Në ora: 23:25
Ish-mbrojtësi i Partizanit prezantohet me shqiponjë në klubin e ri

Ish-lojtari i Partizanit, Sodiq Atanda do të vazhdojë karrierën e tij futbollistike në skuadrën e Dhofar FC, që bën pjesën në shtetin e Omanit, në Lindjen e Mesme.

Një rol kryesor patën dy menaxherët shqiptarë, Ilir Halili dhe Indri Caca, të cilët arritën të bindnin Atandën.

Mbrojtësi nuk e ka harruar shtetin shqiptar, teksa nuk ka nguruar të bëjë simbolin e shqiponjës gjatë prezantimit në skuadrën e re.

Përveç Partizanit, 28-vjeçari ka luajtur me Apoloninë dhe Prishtinën. Me ekipin kosovar, Atanda luajti vetëm 6 muaj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat