Verilindorët triumfojnë ndaj Egnatias në Rrogozhinë

Futboll

Verilindorët triumfojnë ndaj Egnatias në Rrogozhinë

Më: 6 shkurt 2022 Në ora: 16:04
Verilindorët triumfojnë ndaj Egnatias në Rrogozhinë

Kukësi ka arritur të triumfojë me rezultatin 0-2 ndaj Egnatias në stadiumin “Arena Egnatia në Rrogozhinë., duke hedhur pas atë humbje javën e kaluar ndaj Tiranës.

Pjesa e parë nisi rrezikshëm me skuadrën e Egnatias ku Pedro Augusto menjëherë u shfaq në skenë me një goditje, por portieri Tafas e grushtoi atë.

Goli i parë u shënua nga Shqiprim Taipi falë disa kombinimeve Shqiprim Taipi realizoi mjaft bukur golin e parë.

Pjesa e dytë nisi sërish rrezikshëm për Egnatian, ku sërish ishte Pedro Augusto, por topi u grushtua sërish nga Angelo Tafas.

Goli i dytë nuk vonoi teksa në minutën e 55’, Edison Ndreca ka realizuar të dytin për verilindorët pas një gabimi të mbrojtjes rrogozhinase nga ku Emiljano Musta përfitoi dhe pasoi saktë te Ndreca, i cili nuk gaboi përpara Bruno Pujës duke e dërguar atë top në fundin e rrjetës.

Me këtë sukses Kukësi renditet në vendin e tretë me 34 pikë, ndërsa Egnatia klasifikohet e parafundit duke koleksionuar 16 pikë.

EGNATIA 0-2 KUKËSI

Sh. Taipi 31′, Ndreca 55′.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat