Drejtori sportiv i Empolit: Asllani është gati

Futboll

Drejtori sportiv i Empolit: Asllani është gati

Më: 12 shkurt 2022 Në ora: 23:43
Drejtori sportiv i Empolit: Asllani është gati

Drejtori sportiv i Empolit ka dhënë një intervistë për “La Gazzetta dello Sport”, ku tregon më tepër mbi punën e tij. Accardi ka folur për merkaton dhe zbulon se themeli i klubit ku ai punon janë të rinjtë.

Asllani është një prej atyre të rinjve që janë gati të zënë vendin e tyre te Empoli dhe këtë e konfirmon vetë drejtori sportiv i këtij ekipi.

Lojtari i Kombëtares U21 ka shfrytëzuar më së miri minutat e vëna në dispozicion këtë sezon, duke marrë vlerësime të mëdha si nga trajneri, ashtu edhe nga mediat.

“Për realitetin tonë sektori i të rinjve është themelor. Pas rënies së fundit në Serie B, ne shitëm 20 lojtarë nga 25, duke u fokusuar te lojtarët më të fortë të Primavera-s.

Tani e kemi shitur Ricci-n para planeve tona, sepse Asllani është gati. Ne i ndjekim djemtë, në shkollë, në të ushqyer, në të gjitha aspektet”, ka thënë Pietro Accardi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat