Media e njohur britanike projekton formacionin e Tuchel-it me Armando Brojën

Futboll

Media e njohur britanike projekton formacionin e Tuchel-it me Armando Brojën

Më: 11 mars 2022 Në ora: 12:30
Media e njohur britanike projekton formacionin e Tuchel-it me Armando Brojën

Chelsea gjendet në një situatë të vështirë së fundmi. Roman Abramovich lajmëroi se do të shiste aksonet e klubit londinez, por këto të fundit janë ngrirë dhe skuadra nuk mund të bëjë asnjë lëvizje.

Pra blutë e Londrës deri më tani kanë një merkato të bllokuar.

Në këto kushte vëmendja do të kthehet e gjitha nga prodhimet brenda shtëpisë.

I tillë është edhe Armando Broja, i cili është rritur në akademinë e Chelsea-t dhe po shkëlqen në huazim te Southampton-i.

Media e njohur brintanike, “The Sun“, ka projektuar formacionin e Tuchel-it për sezonin e ardhshëm dhe maja e sulmit udhëhiqet nga Armando Broja.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat