Bukuroshja tregon sa ndikojnë femrat në jetën e futbollistëve

Futboll

Bukuroshja tregon sa ndikojnë femrat në jetën e futbollistëve

Më: 11 mars 2022 Në ora: 19:46
Bukuroshja tregon sa ndikojnë femrat në jetën e futbollistëve

Psikologia e klubit bullgar të futbol lit, CSKA e Sofjes, Lilia Stefanova, e ftuar në një emision sportiv, pikërisht për festën e grave, më 8 mars, foli për ndikimin e femrave në jetën e futbollistëve. Ajo komentoi se si rrjetet sociale, dëmtimet dhe fama ndikojnë në marrëdhëniet e disa prej meshkujve më të dëshiruar në sport.

Sa ndikojnë marrëdhëniet personale në paraqitjen e lojtarëve në fushë?

"Mendoj se janë jashtëzakonisht ndikues, sepse nëse futesh në fushë me mendime nga bota e jashtme, me probleme, me pak tension dhe ankth, është pothuajse e pamundur të mos ndikosh në lojë. Ne nuk mund t’i përjashtojmë dymendimin. Fizika është fizikë, por psikika ndikon drejtpërdrejt në fizikë.

Pse femrat i pëlqejnë futbollistët? Çfarë i bën ata kaq tërheqës për syrin e femrës?
Mendoj nga shumë këndvështrime. Fillimisht, për sa i përket vizionit, mendoj se futbolli krijon një trup sportiv shumë të ekuilibruar, i cili shpeshherë në mendjen e femrave përfaqësohet si i bukur, i dëshiruar dhe i kërkuar.

Gjithashtu, profesioni i tyre është jashtëzakonisht dinamik. Udhëtojnë nëpër botë, kanë transferta, ndërrojnë vendbanimin, shpesh sjellin shumë të ardhura, sjellin famë. Këta njerëz njihen, respektohen, kërkohen.

E gjithë kjo e bashkuar, domethënë disa të rinj të pashëm, të suksesshëm në karrierën e tyre, e cila është edhe fitimprurëse dhe është në qendër të vëmendjes, e bën imazhin e futbollistit jashtëzakonisht të kërkuar në mendjen e femrave", - tha bukuroshja.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat