Trajneri serb vazhdon me inate, injoron sërish shqiptarin

Futboll

Trajneri serb vazhdon me inate, injoron sërish shqiptarin

Më: 9 prill 2022 Në ora: 18:17
Trajneri serb vazhdon me inate, injoron sërish shqiptarin

Trajneri serb vazhdon me inate, injoron sërish shqiptarin!

Legia e Varshavës do të luajë kundër Lech Poznanit për ndeshjen e javës së 28 të kampionatit polak.

Ernest Muçi mbetet për të disatën e herë jashtë listës së lojtarëve të grumbulluar nga trajneri i kampionëve në fuqi të Polonisë. Talenti shqiptar është abonuar me divanin e shtëpisë dhe i duhet që ta ndjekë përsëri Legian nga televizori.

Kjo është një zgjedhje personale e trajnerit, i cili dje konfirmoi se Muçi ishte i gatshëm për sfidën e radhës.

Por Vukoviç “ka prerë në besë” ish-lojtarin e Tiranës, duke e injoruar përsëri e duke e lënë në shtëpi për ndeshjen e radhës. Ndërkohë, në mesfushën e tij ka vend për Jurgen Çelhakën, i cili e nis titullar ndeshjen e sotme.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat