Ish-lojtari i Tiranës largohet nga skuadra azere

Futboll

Ish-lojtari i Tiranës largohet nga skuadra azere

Më: 15 prill 2022 Në ora: 15:01
Ish-lojtari i Tiranës largohet nga skuadra azere

Jurgen Goxha nuk është më lojtar i Sabailit, e cila militon në elitën e futbollit në Azerbajxhan.

Këtë lajm e ka bërë vetë publike klubi me anë të një njoftimi në profilin e saj të rrjetit social “Instagram” ku shkruajnë se kanë arritur ndërprerjen e kontratës në mënyrë konsensuale.

Gjatë këtij sezoni me fanellën e Sabailit në kampionat, 29-vjeçari është aktivizuar në total në 17 ndeshje nga ku ka shënuar dhe 2 gola dhe duke mos dhuruar asnjë asist.

Goxha është njohës i mirë i kampionatit shqiptar, ku më parë ka mbajtur veshur edhe fanellat e Tiranës, Bylisit, Erzenit, Shënkollit, Besëlidhjes dhe Ilirisë së Fushë-Krujës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat