Lazio - Torino, konfirmohen titullarë tre futbollistë shqiptarë

Futboll

Lazio - Torino, konfirmohen titullarë tre futbollistë shqiptarë

Më: 16 prill 2022 Në ora: 20:37
Lazio - Torino, konfirmohen titullarë tre futbollistë shqiptarë

Lazio-Torino nis në orën 20:45, ndërkohë që trajnerët Sarri e Juriq kanë zgjedhur titullarët.

Te skuadra nga kryeqyteti është titullar vetëm Thomas Strakosga, kurse Hysaj e nis nga stoli.

Në krahun tjetër Etrit Berisha do të mbrojë katërkëndëshin, ndërkohë që edhe Vojvoda nuk e lëshon formacionin.

LAZIO (4-3-3): Strakosha; Lazzari, Patric, Acerbi, Marusic; Milinkovic-Savic, Leiva, Luis Alberto; Felipe Anderson, Immobile, Zaccagni. Trajner: Sarri.

TORINO (3-4-2-1): Berisha; Izzo, Bremer, Rodriguez; Aina, Lukic, Ricci, Vojvoda; Pobega, Brekalo; Belotti. Trajner: Juriq.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat