​Ky është buxheti që United do t’i vë në dispozicion trajnerit të ri për transferime

Futboll

​Ky është buxheti që United do t’i vë në dispozicion trajnerit të ri për transferime

Më: 21 prill 2022 Në ora: 08:30
Foto ilustrim

Trajnerit holandez Erik ten Hag, thuhet se do t'i jepet një buxhet prej 200 milionë eurosh për transferime nëse ai merr drejtimin e Manchester United këtë verë.

Trajneri 52-vjeçar i Ajax-it besohet se është në prag të marrëveshjes për një kontratë trevjeçare për të marrë drejtimine skuadrës nga “Old Trafford” dhe njoftim mundi pritet të bëhet në ditët e ardhshme.

Me United që thuhet se është duke planifikuar për të larguar deri në 10 lojtarë të ekipit të parë të largohen nga klubi, trajneri i ardhshëm i “Djajve të Kuq” do të jetë i zënë në tregun e transferimeve.

Sipas “Daily Mirror”, një buxhet prej 200 milionë eurosh do të jetë në dispozicion për Ten Hag për të forcuar skuadrën e tij.

Raportet shtojnë se Eric Bailly, Phil Jones, Alex Telles, Anthony Martial, Marcus Rashford dhe Aaron Ëan-Bissaka të gjithë mund të shiten për të sjellë fonde, ndërsa Paul Pogba, Jesse Lingard, Edinson Cavani, Juan Mata, Nemanja Matic dhe Lee Grant, pritet të largohen kur kontratat e tyre të skadojnë në qershor.

Ten Hag mendohet se është i vendosur të sjellë me vete sulmuesin brazilian Antony nga Ajaxi, ndërsa lojtarë si Christopher Nkunku i RB Leipzig, Paulo Dybala i Juventusit dhe Pau Torres i Villarrealit janë gjithashtu në listën e dëshirave të holandezit.

Trajneri i përkohshëm i United, Ralf Rangnick tha të martën se ai pret që deri në 10 lojtarë të rinj të mbërrijnë në “Old Trafford” këtë verë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat