Real Madrid planifikon zgjatjen e kontratës së Militaos

Futboll

Real Madrid planifikon zgjatjen e kontratës së Militaos

Më: 22 prill 2022 Në ora: 10:48
Real Madrid planifikon zgjatjen e kontratës së Militaos

Real Madrid është duke planifikuar zgjatjen e kontratës së Eder Militaos.

Sipas asaj që bën të ditur Fabrizio Romano, “Los Blancos” gjatë javës së ardhshme do të vijnë me një propozim për brazilianin.

24-vjeçari ka qenë titullar i padiskutueshëm këtë sezon për 34-herë kampionët spanjollë, falë performancave të mira që kishte gjatë kësaj periudhe.

Përkundër që po kërkohet me ngulm Antonio Rudiger, kjo nuk pritet të ndryshojë diçka sa i përket mbrojtësit i cili bën pjesë në planet e Carlo Ancelottit.

Pos Militaos, madrilienët po përgatisin një ofertë për rinovim edhe për Vinicuis Junior dhe Luka Modric. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat