Dallku flet pas fitores së madhe ndaj Gjilanit

Futboll

Dallku flet pas fitores së madhe ndaj Gjilanit

Më: 24 prill 2022 Në ora: 16:19
Dallku flet pas fitores së madhe ndaj Gjilanit

Dukagjini ka marrë një fitore të madhe përballë Gjilanit me rezultat të pastër 2-0.

Trajneri i Dukagjinit, Armend Dallku ka thënë se i ka pëlqyer çasja e skuadrës së tij në këtë takim, derisa tha se i shfrytëzuan rastet që i patën.

“Në ndeshjet e kaluara kemi pasur raste por nuk kemi pasur realizim. Sot, pavarësisht që kishim edhe raste tjera, në dy raste e goditëm kundërshtarin. Më pëlqen te djemtë se e kanë kuptuar që gjendja është alarmante dhe kanë ditur si të gjinden. Duhet të fokusohemi në punën tonë dhe rezultatet nuk do të mungojnë”, tha Dallku për ‘Art Sport’.

“Kjo është madhështia e një kapiteni, sepse në situata të vështira e nxjerrë skuadrën. E kemi biseduar me të këtë gjë tërë kohën. Altinit i paraqiten çdo lojë nga një apo dy raste, por sot i shfrytëzoi”.

“I përshëndes edhe tifozët që ishin të pranishëm, i shpërblyem me lojë të mirë. Vetëm një ekip ishte në fushë dhe nuk lejuam të rrezikohemi. Në këtë moment, rëndësi kanë pikët”, tha Dallku.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat