Kombëtarja e Kosovës U-19 përgatitet për garën në Itali

Futboll

Kombëtarja e Kosovës U-19 përgatitet për garën në Itali

Më: 28 prill 2022 Në ora: 18:40
Kombëtarja e Kosovës U-19 përgatitet për garën në Itali

Përzgjedhësi i Kombëtares U19, Ramiz Krasniqi ka folur para garës ndërkombëtare “Roma Caput Mundi”, që zhvillohet në Romë të Italisë, prej 14 deri më 20 maj.

Ai tha se grumbullim i ekipit ka për qëllim komponimin dhe seleksionimin e lojtarëve për këtë garë prestigjioze, në të cilën marrin pjesë 54 shtete.

“Këto janë stërvitje në kontinuitet, rutinë në kuptimin e komponimit dhe koordinimit e një pjesë të madhe të skuadrës, ndërsa një pjesë e vogël prej rreth 20 për qind, janë futbollistë të rinj të cilët do të provohen dhe normalisht do të mundohemi të nxjerrim prej tyre maksimumin dhe të shohim se a mund të jenë pjesë e Kombëtares U19”, tha përzgjedhësi Ramiz Krasniqi.

Ai tha se dyert e Kombëtares janë gjithmonë të hapura për të gjithë futbollistët që janë cilësorë dhe të mirë, deri në ndeshjet kualifikuese në tetor të këtij viti.

Kombëtarja e Kosovës U19, aktualisht është kampion i turneut “Roma Caput Mundi”, ku në shkurt të vitit 2020, në finale e pati mposhtur Moldavinë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat