Silva vazhdon edhe për një vit me Sociedadin

Futboll

Silva vazhdon edhe për një vit me Sociedadin

Më: 30 prill 2022 Në ora: 11:24
Silva vazhdon edhe për një vit me Sociedadin

David Silva ka nënshkruar edhe për një vit me Real Sociedad, njoftoi klubi të premten.

"Jam shumë i lumtur. E vërteta është se kam qenë këtu për dy vite shumë të mira", tha Silva në një intervistë për faqen e klubit.

Silva vshtë pjesë e Sociedad nga viti 2020. Ai u largua nga Manchester City pas dhjetë vitesh, ku fitoi disa tituj. 

Silva ka të luajtura 125 ndeshje për Kombëtaren e Spanjës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat