​Gjilani-Drita, rivalët lokal ballafaqohen sot në derbin e xhiros së 33-të

Futboll

​Gjilani-Drita, rivalët lokal ballafaqohen sot në derbin e xhiros së 33-të

Më: 4 maj 2022 Në ora: 08:51
​Gjilani-Drita, rivalët lokal ballafaqohen sot në derbin e xhiros së 33-të

Xhiro e 33-të në Superligën e Kosovës do të nis sot me tri ndeshje shumë të rëndësishme e ku vëmendja kryesore do të jetë në derbin lokal ndërmjet Gjilanit dhe Dritës.

Të dy skuadrat janë në garë për vendin e dytë në tabelë dhe momentalisht kanë vetëm dy pikë diferencë në të mirë të skuadrës së Dritës.

Dy ballafaqimet tjera anë Dukagjini-Ulpiana dhe Prishtina-Feronikeli.

Të tri ndeshjet fillojnë nga ora 15:00.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat