Reagimi epik i Leo Messi-t teksa shihte përmbysjen historike të Real Madrid

Futboll

Reagimi epik i Leo Messi-t teksa shihte përmbysjen historike të Real Madrid

Më: 5 maj 2022 Në ora: 11:53
Reagimi epik i Leo Messi-t teksa shihte përmbysjen historike të Real Madrid

Real Madrid ka bërë sërish një rikthim epik për t'u kualifikuar në finalen e Ligës së Kampionëve. Manchester City u nënshtrua në Santiago Bernabeu dhe lojtarët e Carlo Ancelottit do të kenë mundësinë, më 28 maj, të ngrenë 'orejonën' e katërmbëdhjetë në historinë e tyre.

Ndër të gjitha reagimet për fitoren merengue, ai i Leo Messit ishte një nga më të spikaturit. Ylli argjentinas i ka dërguar një mesazh 'Kun' Agüero-s dhe ky i fundit e ka bërë publik.

“Leo më shkruan”, u tha Agüero Oscar Ruggerit dhe Carlos Tévez në transmetimin e drejtpërdrejtë të ndeshjes në ‘ESPN’ kur Rodrygo me golat e tij e çoi ndeshjen në kohën shtesë.

“Çfarë thotë?”, u përgjigj i dyti. Nuk ka mundësi, është e pamundur”, ka zbuluar ‘Kun’.

Edhe pse vuajti në mish epopenë e Madridit në stadiumin e tij, ylli i PSG-së nuk mund të mos habitej nga mrekullia e re e Los Blancos në Champions League. “Është çmenduri, nuk mund të fitosh një ndeshje tjetër të tillë”, mbylli Tévez i habitur.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat