Kështu duket tabela e elitës së futbollit të Kosovës, ja kush më kë takohet

Futboll

Kështu duket tabela e elitës së futbollit të Kosovës, ja kush më kë takohet

Nga: K. Goca Më: 8 maj 2022 Në ora: 17:20
Kështu duket tabela e elitës së futbollit të Kosovës 

Dramë për t’i ikë vendit të tetë në elitën e futbollit të Kosovës.

Prishtina, Dukagjini, Drenica e Malisheva, janë në presion të madh, sidomos këto tri të fundit.

Ballkani është kampion i ri dy javë pa ra perdja e kampionatit dhe Ulpiana e Feronikeli, kanë rënë nga liga, nuk dihet se cila ekip do të mbetet në barazh. 

BKT Superliga e Kosovës

Drita - Dukagjini 0:0
Feronikeli - Ballkani 0:2
Llapi - Gjilani 2:4
Ulpiana - Prishtina 0:3
Malisheva - Drenica 0:0

Renditja 

1. Ballkani    34    22    7    5    58:23    73
2. Gjilani    34    16    14    4    54:30    62    
3. Drita    34    16    10    8    50:25    58
4. Llapi    34    15    9    10    54:39    54
5. Prishtina    34    13    9    12    47:35    48
6. Dukagjini    34    11    13    10    34:32    46
7. Malisheva    34    12    8    14    41:40    44
8. Drenica    34    12    8    14    45:45    44
9.  Ulpiana        34    5    9    20    28:65    24
10. Feronikeli    34    3    3    28    12:89    12

Në javën e ardhshme (15 maj) do të takohen: Drenica - Ballkani, Dukagjini - Llapi, Gjilani - Malisheva, Ulpiana - Feronikeli dhe Prishtina - Drita.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat