Premier Liga publikon nominimet për lojtarin më të mirë të vitit

Futboll

Premier Liga publikon nominimet për lojtarin më të mirë të vitit

Më: 13 maj 2022 Në ora: 12:41
Foto ilustrim

Tetë lojtarë janë nominuar për çmimin e më të mirit të këtij sezoni në Premier Ligë, ku listën e dominojnë futbollistë nga Liverpooli dhe Manchester City.

Tifozët do të kenë kohë deri të hënën në ora 18:00 për të votuar favoritin e tyre për sezonin 2021/22.

Votat e publikut do të kombinohen me ato të 20 kapitenëve të klubit, dhe një panel ekspertësh futbolli për ta vendosur fituesin.

Ndërkaq, më poshtë mund të gjeni lojtarët e nominuar dhe statistikat e tyre këtë sezon me skuadrat e tyre.

Jarrod Bowen (West Ham United) – 34 ndeshje, 15 fitore, 7 barazime dhe 12 humbje, 10 gola dhe 10 asistime

Joao Cancelo (Manchester City) – 34 ndeshje, 26 fitore, 5 barazime, 3 humbje, 1 gol dhe 7 asistime

Kevin De Bruyne (Manchester City) – 28 ndeshje, 20 fitore, 5 barazime, 3 humbje, 15 gola dhe 7 asistime

Bukayo Saka (Arsenal) – 36 ndeshje, 21 fitore, 3 barazime, 12 humbje, 11 gola dhe 6 asistime

Mohamed Salah (Liverpool) – 33 ndeshje, 24 fitore, 8 barazime, 2 humbje, 22 gola dhe 13 asistime

Heung-Min Son (Tottenham) – 33 ndeshje, 19 fitore, 5 barazime, 9 humbje, 21 gola dhe 7 asistime

James Ward-Prowse (Southampton) – 34 ndeshje, 8 fitore, 12 barazime, 14 humbje, 9 gola dhe 5 asistime

Trent Alexander-Arnold (Liverpool) – 31 ndeshje, 22 fitore, 7 barazime, 2 humbje, 2 gola dhe 12 asistime

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat