Flamurtari arrin akordin me futbollistin e Vllaznisë

Futboll

Flamurtari arrin akordin me futbollistin e Vllaznisë

Më: 13 maj 2022 Në ora: 13:32
Flamurtari arrin akordin me futbollistin e Vllaznisë

Arrihet akordi me Abdurraman Fangajn. Në Vlorë e cilësojnë lojtar të Flamurtarit, pasi në parim gjithçka është mbyllur.

Pasi gazeta zbuloi negociatat me lojtarin e Vllaznisë, lajmi tashmë konfirmohet edhe nga vetë klubi.

Në Vlorë presin vetëm që të përfundojë “Abissnet Superiorja”, që 24-vjeçari të marrë rrugën drejt qytetit bregdetar e të kryejë procedurat kontraktuale.

“Abdurraman Fangaj është lojtar i Flamurtarit. Gjithçka është mbyllur me shkodranin. Presim të mbyllet kampionati dhe ta zyrtarizojmë në Vlorë. Është e sigurt që do luajë me ne sezonin e ardhshëm”, tha dje për “Panorama Sport” një nga drejtuesit.

Mbrojtësi e ka nisur karrierën si profesionist te Vllaznia, por kulmin e pati ato katër sezone te Laçi.

Kuqezinjtë po presin edhe një nigerian. Për të nuk jepen shumë detaje, por e thonë me siguri që edhe me të e kanë arritur një marrëveshje paraprake.

Në dëshirën e Flamurtarit janë edhe disa lojtarë të tjerë me peshë. Ata dëshirojnë që të afrojnë në Kategorinë e Parë Mentor Mazrekajn e Laçit, Jose Denison Silva dos Santos të Dinamos dhe Kreshnik Ukën e Drenicës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat