Te Ajaxi, një rekord për një birrë të pirë 

Futboll

Te Ajaxi, një rekord për një birrë të pirë 

Nga: K.G. Më: 14 maj 2022 Në ora: 13:42
Te Ajaxi, një rekord për një birrë të pirë 

Skuadra e Ajaxit është e padiskutueshme në Kampionatin e Holandës. 

Titulli i fundit u fitua javën e kaluar, u festua në Amsterdam, ndërsa në Arenën që mbledh 55 mijë spektatorë është interesant fakti se është shënuar një rekord për një birrë të pirë.

Konkretisht, në festën e titullit, tifozët e Ajaxit kanë pirë saktësisht 65 mijë gota gjysmë litri birrë, që është një rekord i ri klubi, tha departamenti i marketingut të këtij klubit të madh holandez.

Në Amsterdam jetojnë me sukseset e këtij klubit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat