Një tjetër sulmues i madh i jep lamtumirën klubit

Futboll

Një tjetër sulmues i madh i jep lamtumirën klubit

Më: 15 maj 2022 Në ora: 23:39
Një tjetër sulmues i madh i jep lamtumirën klubit

Pas dy sezonesh me Atleticon e Madridit dhe një titulli kampion, Luis Suarez u ka dhënë lamtumirën bardhekuqve dhe është përshëndetur për herë të fundit me tifozët në “Wanda Metropolitana” pas ndeshjes me Sevillan.

I ardhur nga Barcelona në verën e 2020-ës, sulmuesi uruguaian firmosi për dy sezone me madrilenët e drejtuar nga Simeone dhe që në vitin e parë dha nje kontribut shumë të madh për fitimin e titullit kampion.

Megjithatë sezoni i dytë nuk ishte më nivelin e pritshmërive për Suarez, që shpesh pa ndeshjet nga pankina dhe drejtuesit e Atleticos vendosën të mos i rinovojnë kontratën e ta lënë të lirë.

“Faleminderit Lucho që na bëre kampionë”, shkruhej në një pankartë të madhe të tifozërisë së Atleticos, të cilët vlerësuanjo pak kontributin e 35-vjeçarit me fanellën bardhekuqe.

Tani mbetet për t’u parë se ku do të luajë Suarez sezonin e ardhshëm, paso fakti që është lojtar i lirë, josh disa klube të mëdha, pavarësisht viteve mbi supe.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat