De Ligt afër rinovimit të kontratës me Juventusin

Futboll

De Ligt afër rinovimit të kontratës me Juventusin

Më: 17 maj 2022 Në ora: 18:41
De Ligt afër rinovimit të kontratës me Juventusin

Matthijs de Ligt nuk pritet që të largohet nga Juventusi, pavarësisht raportimeve të fundit mbi të ardhmen e tij.

Sipas Farizio Romanos, mbrojtësi italian është afër rinovimit të kontratës me “Zonjën e Vjetër”.

Gazetari italian ka zbuluar se palët janë në bisedime tashmë.

De Ligt pritet që të nënshkruajë kontratë të vlefshme deri në qershorin e vitit 2026.

Kontrata aktuale e 22-vjeçarit skadon më 30 qershor 2024.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat