Rreth 5 milionë euro në muaj dhe shumëçka tjetër

Futboll

Rreth 5 milionë euro në muaj dhe shumëçka tjetër

Më: 17 maj 2022 Në ora: 19:52
Rreth 5 milionë euro në muaj dhe shumëçka tjetër

Sipas të gjitha gjasave, Kylian Mbappe do të jetë i Real Madridit nga sezoni i ardhshëm.

Sot është raportuar se Paris Saint-Germaini është dorëzuar dhe ka pranuar faktin se francezi do të largohet.

PSG-ja i kishte ofruar një kontratë të re Mbappes dhe po mbante shpresa për rinovim.

Sipas “Sky Sports”, klubi francez i kishte ofruar 23-vjeçarit pagë mujore prej 4,8 milionë eurove.

Gjithashtu thuhet se Paris Saint-Germaini i ofroi edhe shiritin e kapitenit dhe të gjitha të ardhurat nga marketingu, por që as këto nuk e binden ish-sulmuesit e Monacos për të rinovuar kontratën.

Kujtojmë se këto ditë është raportuar se Mbappe ka arritur edhe marrëveshje personale me Real Madridin.

Reprezentuesi i Francës në “Santiago Bernabeu” do të kalojë si lojtar i lirë, pasi kontrata e tij me PSG-në skadon këtë verë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat