Largimi i Lewandowskit – ja cilin lojtar ia propozon ish-klubit të tij Boateng

Futboll

Largimi i Lewandowskit – ja cilin lojtar ia propozon ish-klubit të tij Boateng

Më: 17 maj 2022 Në ora: 20:48
Jerome Boateng

Me Robert Lewandowskin tashmë gati me valixhe në duar, Bayern Munich është duke e menduar seriozisht çështjen e zëvendësimit të lojtarit.

E, që t’u ndihmojë sadopak në lidhje me këtë çështje, një ish-lojtar i “bavarezëve” e ka një propozim interesant.

Sipas Jerome Boateng, kampionët gjermanë duhet t’i hedhin sytë kah Harry Kane i cili po vazhdon të shkëlqejë me Tottenham Hotspur.

“Personalisht, unë do të zgjedhja Harry Kanen nga Tottenhami për Bayern Munich”, tha ai.

Anglezi shihet si alternativë e mirë për shumë skuadra, kësisoj një transferim i tij në “Allianz Arena” do të mirëpritej shumë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat