Empoli luan miqësoren me Ukrainën, shqiptarët e nisin nga minuta e parë

Futboll

Empoli luan miqësoren me Ukrainën, shqiptarët e nisin nga minuta e parë

Më: 17 maj 2022 Në ora: 20:55
Empoli luan miqësoren me Ukrainën, shqiptarët e nisin nga minuta e parë

Skuadra e Empolit ku aktivizohen tre futbollistet e kombëtares Ismajli, Asllani dhe Bajrami si dhe portieri i Kosovës Ujkani po zhvillon një miqësore me kombëtaren e Ukrainës.

Ndeshja ishte kërkuar nga Ukraina si një mundësi për t’u përgatitur sa më mirë për ndeshjet e Ligës së Kombeve, ku i është vetëofruar Empolit për një miqësore duke parë dhe pozicionin e skuadrës në kampionat ku nuk ka objektiva për ndeshjen finale të sezonit.

Në ndeshjen që po luhet aktualisht startojnë si titullar portieri i Kosovës, Ujkani si dhe 2 nga futbollistët e Kombëtares, me Ismajlin dhe Bajramin që e nisin nga minuta e parë sfidën.

Ndeshja aktualisht është në shifrat 0-0.

Formacionet:

EMPOLI: Ujkani, Boli, Viti, Ismajli, Kakaçe; Henderson, Stulaç, Fazini; Baldanzi, Bajrami; La Mantia.

UKRAINA: Pjatov, Karavaev, Zabarni, Popov, Matvienko; Pihalionok, Stefanenko, Shaparenko; Mudryk, Yaremçuk, Tsigankov.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat