Trajneri i ri i Man Utd, Ten Hag ka nevojë për kohë

Futboll

Trajneri i ri i Man Utd, Ten Hag ka nevojë për kohë

Më: 18 maj 2022 Në ora: 11:42
Trajneri i ri i Man Utd, Ten Hag ka nevojë për kohë

Trajneri i ri i Manchester Unitedit, Erik ten Hag, është "një nga trajnerët më të mirë", por ai ka nevojë për kohë dhe mbështetjen e plotë të bordit në “Old Trafford”, sipas Daley Blind.

Ten Hag ka kaluar pushimet verore për të mbërritur herët në Manchester dhe për të filluar punën, me Blindin i bindur se do të jetë një sukses në ish-klubin e tij nëse ata ushtrojnë durim.

Blind, i cili luajti për Unitedin për katër vjet përpara se të ribashkohej me Ajaxin në 2018, ka folur për stilin e përpiktë të menaxhimit dhe karakterin e fortë të Ten Hagut.

“Erik ten Hag është një djalë i mrekullueshëm”, tha holandezi teksa shfaqej në kanalin e Andy van der Meyde në YouTube, Bij Andy in de Auto.

"Nuk është një punë e lehtë, sigurisht, por ai nuk ikën as prej saj. Ai e merr përsipër sfidën.

"Unë kam shumë besim tek ai te Manchester United, por ai ka nevojë për bordin pas tij. Në Ajax ai kishte [Edwin] Van der Sar dhe [Marc] Overmars pas tij çfarëdo që të ndodhte, gjithashtu në kohë të këqija.

“Shpresoj që ai të ketë kohë atje, ai është një nga menaxherët më të mirë përreth.

"Ten Hag nuk i lë asgjë rastësisë. Ndonjëherë ne përballeshim me një kundërshtar që do ta nënvlerësonim automatikisht dhe menduam, "nuk na duhet një takim 45 minuta për këtë".

“Por ai i qaset çdo ndeshjeje të njëjtë, seancat stërvitore taktike, gjithçka është e detajuar”, përfundoi Blind.

Kujtojmë se Ten Hag do të marrë drejtimin e skuadrës pas përfundimit të sezonit aktual.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat