FFM: Voska Sport  - Tikveshi, do të luhet në Strumicë

Futboll

FFM: Voska Sport  - Tikveshi, do të luhet në Strumicë

Më: 18 maj 2022 Në ora: 13:27
FFM: Voska Sport  - Tikveshi, do të luhet në Strumicë

FFM: Voska Sport  - Tikveshi, do të luhet në Strumicë!

Federata e Futbollit të Maqedonisë, sot konfirmoi se sfida e balotazhit në mes Voska Sport dhe Tikveshit, do të zhvillohet në Strumicë, në stadiumin “Mladost”.

Fillimisht ndeshja duhej të zhvillohet në Prilep në stadiumin “Goce Delçev”, mirëpo me vonë FFM ndryshoi vendimin dhe caktoi stadiumin “Todor Proeski” në Shkup.

Pasoi regaimi i ashpër i Tikveshit, i cili nuk dëshironte të ndryshojë terrenin, ashtu që sot FFM e konfirmoi që ndeshja e balotazhit të zhvillohet në stadiumin “Mladost” në Strumicë, në orën 17.00, pas koordinimit edhe me Ministrinë e Punëve të Brendshme.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat