Benitez: Liverpooli im dhe Klopp nuk mund të krahasohen

Futboll

Benitez: Liverpooli im dhe Klopp nuk mund të krahasohen

Më: 18 maj 2022 Në ora: 18:50
Benitez: Liverpooli im dhe Klopp nuk mund të krahasohen

Rafael Benitez tregoi se si Liverpooli i tij ishte i ndryshëm nga skuadra e Jurgen Klopp.

“Nëse analizoni Liverpool-in tim në atë kohë, kush ishte më i miri? Gerrard, një djalë i ri që luante në pozicione të ndryshme, dhe nuk kishte shumë lojtarë të tjerë të klasit botëror.

Ndër lojtarët më të mirë është Fernando Torres, i cili shënoi 15 ose 20 gola në Spanjë dhe me ne arriti në 33 gola. Ne ndihmuam të rritej Mascherano, i cili ishte zëvendësues i West Hamit, Lucas Leiva , i cili kaloi 10 vjet në klub, Agger, i cili u ble për 6 milionë euro, apo dhe Xabi Alonso.

Njerëzit e mbajnë mend këtë ekip, Reina për shembull, por e krahasojnë me Liverpool-in, i cili shpenzoi një miliard, i shpenzoi me shumë mençuri, është e vërtetë, por ata kanë lojtarë për 40 milionë në stol. Kjo është arsyeja pse ju nuk mund të krahasoni Liverpool-in tim dhe ekipin e Klopp, ju duhet të analizoni kontekstin.

Kam pasur një buxhet 20 milionë euro. Më thuaj kë mund të nënshkruajë Liverpooli tani për 20 milionë eur”, tha ish-trajneri i Reds.

Spanjolli ishte trajner i Liverpoolit nga viti 2004 deri në vitin 2010. Ai fitoi 4 trofe me ekipin, duke përfshirë edhe 1 Champions League.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat