Manchester Utd, Manchester City dhe Real Madrid në luftë për të siguruar shërbimet e mesfushroit të River Plate

Futboll

Manchester Utd, Manchester City dhe Real Madrid në luftë për të siguruar shërbimet e mesfushroit të River Plate

Më: 18 maj 2022 Në ora: 19:06
Manchester United, Manchester City dhe Real Madrid në luftë për të siguruar shërbimet e mesfushroit të River Plate

Manchester United, Manchester City dhe Real Madrid në luftë për të siguruar shërbimet e mesfushroit të River Plate!

Enzo Fernandez i cili është duke shkëlqyer me River Platen në dy edicionet e fundit është duke u kërkuar nga top skuadrat evropiane.

21 vjeçari ka në tavolinë oferta nga tre skuadra të ndryshme. City, United dhe Real Madrid janë në luftë për të siguruar shërbimet e top talentit nga Amerika Latine.

Fernandez i cili në këtë edicion ka shënuar tetë gola dhe pesë asistime në 20-të ndeshje, cilësohet si një nga talentët më të mëdhenj, dhe karrierën e tij do ta vazhdoi në evrop nga sezona 2022/23.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat