Steven Gerrard: Duam ta fitojmë ndeshjen kundër Manchester Cityt

Futboll

Steven Gerrard: Duam ta fitojmë ndeshjen kundër Manchester Cityt

Më: 18 maj 2022 Në ora: 19:40
Steven Gerrard: Duam ta fitojmë ndeshjen kundër Manchester Cityt

Ndeshja mes Manchester City dhe Aston Villas pritet të jetë vendimtare sa i përket titullit të Premierligës.

Të gjitha ndeshjet e javës së fundit të sezonit 2021/22 do të zhvillohen të dielën në orën 17:00, kurse Manchester Cityt i duhet fitorja ndaj Aston Villas, për t’u shpallur kampion.

Por, trajner i Aston Villas është Steven Gerrard, i cili ishte kapiten i Liverpoolit për shumë vite.

Ai nuk arriti ta fitonte asnjëherë titullin e Premierligës si lojtar, por mund ta ndihmojë Liverpoolin të shpallet kampion nëse arrin ta ndal Manchester City.

“Si trajner i Aston Villas, nuk jam i lidhur me Manchester Cityn dhe Liverpoolin për titullin e Premier League, por ne duam të fitojmë kundër Manchester Cityt që ta mbyllim mirë sezonin”, u shpreh Gerrard.

Liverpooli do të përballet me Wolves, por që gjithçka do të varet nga ndeshja Manchester City-Aston Villa.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat