Man Unitedit i ofrohet rasti për të nënshkruar me Destin

Futboll

Man Unitedit i ofrohet rasti për të nënshkruar me Destin

Më: 19 maj 2022 Në ora: 12:04
Man Unitedit i ofrohet rasti për të nënshkruar me Destin

Manchester Unitedit i është ofruar shansi për të nënshkruar me mbrojtësin e Barcelonës, Sergino Dest, raporton “90min”.

21-vjeçari, i cili iu bashkua Barças nga Ajaxi në vitin 2020, ka startuar vetëm gjashtë ndeshje këtë vit dhe besohet se ai nuk shihet si një pjesë afatgjatë e planeve të Xavit.

Blaugranët madje nënshkruan me veteranin Dani Alves me një kontratë afatshkurtër në mes të sezonit dhe ai do të vendosë kushte të reja për ta mbajtur atë në Katalunja përtej verës.

Tani, 90min e kupton që Destit i është thënë se mund të kërkojë një klub të ri dhe ndërmjetësit po punojnë shumë për ta larguar atë nga Barça.

Një nga klubet e para të kontaktuar ishte Unitedi, të cilët kanë qenë adhurues afatgjatë të amerikanit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat