Synimi i vetëm te barazhi, ja formacionet zyrtare të Lirisë dhe Vushtrrisë

Futboll

Synimi i vetëm te barazhi, ja formacionet zyrtare të Lirisë dhe Vushtrrisë

Më: 21 maj 2022 Në ora: 14:54
Foto ilustrim

Sot do të zhvillohet ndeshja vendimtare ndërmjet dy skuadrave të Ligës së Parë, Lirisë dhe Vushtrrisë.

Fituesi i këtij ballafaqimi do të luajë ndeshjen e barazhit ndaj skuadrës e cila do të përfundojë në vendin e tetë në tabelën e Superligës së Kosovës.

Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “18 qershori” në Klinë duke filluar nga ora 15:00.

Këto dy skuadra në edicionin e rregullt garues të Ligës së Parë kanë përfunduar në vendin e dytë në grupet A dhe B.

Tifozët e të dy skuadrave kanë paralajmëruar se do të jenë në masë të madhe të pranishëm në tribunat e stadiumit për t’i mbështetur skuadrat e tyre andaj edhe pritet një atmosferë fantastike në tribuna.

Tanimë të dy trajnerët kanë vendosur se me cilët lojtar do ta fillojnë këtë ndeshje, dhe formacionet zyrtare i gjeni më poshtë.

Liria (4-5-1): Haywes; Berisha, Gashi, Kuka, Vitija; Beseni, Sheqerolli, Susuri, Aliu, Fetahaj; Berisha.

Vushtrria (4-4-2): Tahiri; Pasoma, Shala, Caka, Zabërgja, Maxhuni, Osmani, Halimim Vecaj, Avdyli, Rexhaj

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat