Mbappe pritet të rinovojë me klubin francez

Futboll

Mbappe pritet të rinovojë me klubin francez

Më: 21 maj 2022 Në ora: 16:02
Mbappe pritet të rinovojë me klubin francez

Kylian Mbappe pritet që të rinovojë kontratën me Paris Saint-Germainin.

Ginaluca Di Marzio raportoi sot se sulmuesi francez do të qëndrojë në “Parc des Princes”, duke refuzuar kështu Real Madridin.

Gazetari italian gjithashtu tha se kampioni i Francës ka organizuar një “party” për të festuar rinovimin e kontratës së 23-vjeçarit.

Sipas Di Marzios, kjo festë është e paraparë që të bëhet pas ndeshjes Paris Saint-Germain – Metz, e cila zhvillohet sonte.

Kjo do të jetë edhe ndeshja e fundit për parisienët për këtë sezon në Ligue 1.

Mbappe gjithashtu pritet që sonte të njoftojë zyrtarisht për vendimin e tij lidhur me të ardhmen.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat