Formacionet zyrtare të derbit Dinamo-Tirana

Futboll

Formacionet zyrtare të derbit Dinamo-Tirana

Më: 21 maj 2022 Në ora: 16:29
Formacionet zyrtare të derbit Dinamo-Tirana

Dinamo do të presë Tiranën në “Selman Stërmasi” për derbin e fundit të këtij sezoni në Abissnet Superiore, në sfidën që do të nisë në orën 17:00 dhe do mund ta ndiqni në “Super Sport 1”.

Në këtë moment të sezonit të dyja këto skuadra duket se luajnë për procedurë me “blutë” që tashmë kanë rënë nga kategoria dhe “bardheblutë” që e kanë sigurua titullin kampion.

Aktualisht trajnerët Vanoli dhe Shehi kanë zgjedhur formacionet me të cilët do të luajnë në këtë ndeshje.

Formacionet zyrtare:

Dinamo: Harizaj, Malikji, Miha, Imami, Samake, Siljanovski, Sidibe, Demiri, Ibraimi, Reginaldo, Hxhiu.

Trajneri: Rodolfo Vanoli

Tirana: Lika, Nuriu, Behiratche, Najdovski, Përgjoni, Hoti, Limaj, Totre, Gjumsi, Seferi, Xhixha.

Trajneri: Orges Shehi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat