Kostov i frikësohet skuadrës shqiptare: Nuk do të jetë lehtë

Futboll

Kostov i frikësohet skuadrës shqiptare: Nuk do të jetë lehtë

Nga: K.G. Më: 21 maj 2022 Në ora: 16:46
Kostov i frikësohet skuadrës shqiptare: Nuk do të jetë lehtë

Nesër në Strumicë, në orën 17.00 në stadiumin “Blagoj Istatov”, do të luhet ndeshja mes skuadrës shqiptare Voska Sport e Ohrit dhe asaj maqedone Tikveshi nga Kavadari. 

Ndeshje finale e play-off-it, Voska me fitore ngritët në elitë e futbollit të Maqedonisë së Veriut.

Trajneri i TIkveshit. Vllatko Kostov, në një formë i frikësohet ekipit shqiptar.

“Sigurisht që ne e respektojmë kundërshtarin tonë, por për ne nesër opsioni i vetëm është fitorja. 

Nuk do të jetë lehtë, por në futboll asgjë nuk është kurrë e lehtë. Ne e dimë se çfarë na pret dhe e dimë se çfarë duhet të bëjmë për të arritur qëllimin.

I bëjmë thirrje të gjithë tifozëve tanë që nesër të vijnë në Strumicë dhe të na përkrahin në duelin kundër Voska Sport”, ka thënë mes të tjera Kostov për “Sportmedia”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat