Alternativat janë Zidane dhe trajneri i mrekullisë në Serie A

Futboll

Alternativat janë Zidane dhe trajneri i mrekullisë në Serie A

Më: 21 maj 2022 Në ora: 20:32
Alternativat janë Zidane dhe trajneri i mrekullisë në Serie A

Kylian Mbappe ka vendosur të qëndrojë te Paris Saint-Germain. Tani duhen zgjidhur disa nyje nga klubi, me të parën që ka të bëjë me dyshen Leonardo-Pochettino.

Leonardo ka krijuar mijëra probleme te PSG, pavarësisht një buxheti milioner dhe shpenzime absurde dhe pa arritur asgjë në Champions League, që është edhe objektivi kryesor i parisienëve.

Leonardo është i famshëm për largimin e Tuchel, i cili më pas do ta fitonte Champions League me Chelsea-n, kaq do të mjaftonte. Pochettino shpreson të qëndrojë, por është vetëm një shpresë e tij, për momentin.

Marrëdhënia e tij me Leonardo-n nuk është e qëndrueshme, por nëse drejtuesi do të qëndrojë, do të ishte vetëm një gjest bujarie nga ana e drejtuesve, megjithatë pozicioni i Leonardo-s është në rrezik.

Për stolin, në rastin e një lamtumire të Pocchetino-s, ëndrra është ajo për të marrë Zinedine Zidane. Do të jetë ky i fundit që do të vendosë.

Në rast të kundërt, ka dy ose tre emra të tjerë që do të vlerësohen. Mes këtyre është edhe ai i Thoago Motta-s, arkitekt i një mrekullie të vërtetë me Spezia-n e Manajt, pavarësisht se drejtuesi Pecini ka provuar disa herë ta shkakrkojë, por pa sukses.

Thiago Motta, ndër të tjera, ka një marrëdhënie shumë të mirë me Al-Khelaifi, të krijuar në kohën kur ish-lojtari ka veshur fanellën e PSG-së. Emri i tij mund të jetë surpriza e madhe.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat