Sfidë e nxehtë në Malishevë, rezultatet e pjesës së parë të 5 ndeshjeve të Superligës

Futboll

Sfidë e nxehtë në Malishevë, rezultatet e pjesës së parë të 5 ndeshjeve të Superligës

Nga: K. G. Më: 22 maj 2022 Në ora: 15:50
Sfidë e nxehtë në Malishevë, rezultatet e 5 ndeshjeve të Superligës së Kosovës 

Mbi 4 mijë shikues janë tubuar në stadiumin “Liman Gegaj” në Malishevë, në ndeshjen si finale mes Malishevës dhe Dukagjinit të Klinës. 

Pjesa e parë mbyllet me rezultat të bardhë (0:0). 

Malishevën vetëm fitorja e largon nga pozita e tetë përkatësisht nga barazhi e Dukagjinit i mjafton një pikë. 

Prishtina po luan baras (0:0) në 45 minutat e parë me Llapin në stadiumin “Zahir Pajaziti në Podujevë.  
 
BKT Superliga, java e fundit

Rezultatet e pjesës së parë
Drita – Ulpiana 2:0
Malisheva – Dukagjini 0:0
Ballkani – Gjilani 2:0
Llapi – Prishtina 0:0
Feronikeli – Drenica 0:1

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat