Ballkani feston titullin, Drita me fitore të thellë

Futboll

Ballkani feston titullin, Drita me fitore të thellë

Nga: K. G. Më: 22 maj 2022 Në ora: 17:03
Ballkani feston titullin, Drita me fitore të thellë

Ballkani feston titullin e kampionit të Kosovës, për herë të parë në histori të ekzistimit të këtij klubi.

Therandasit shënuan fitore me rezultat 2:0 ndaj Gjilanit, në ndeshjen e javës ë fundit (36-të) të elitës së futbollit të Kosovës.

Ballkani është kampion me 76 pikë e Gjilani bie në vend të tretë me 62 sosh.

Drita gjunjëzoi me 5:0 Ulpianën e Lipjanit, duke u shpallur nënkampione e Kosovës me 64 pikë. Ulpiana është në vend të nëntë me 27 pikë dhe së bashku me Feronikelin largohen nga elita. 
  
BKT Superliga, java e fundit

Drita – Ulpiana 5:0
Malisheva – Dukagjini 0:0
Ballkani – Gjilani 2:0
Llapi – Prishtina 1:2
Feronikeli – Drenica 2:3

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat