Liverpooli fiton por nuk bëhet kampion 

Futboll

Liverpooli fiton por nuk bëhet kampion 

Më: 22 maj 2022 Në ora: 18:56
Liverpooli fiton por nuk bëhet kampion 

Liverpooli ka shënuar fitore me rezultat 3:1 ndaj Wolves-it, por nuk i mjaftoi për t'u bërë kampion, pasi që Manchester City e mundi me 3:2 Aston Villën.

Për Liverpoolin shënuan Mane (24'), Salah (84'), Robertson (89’) dhe për Wolves Neto (3'). 

Liverpoolli përfundon në vend të dytë me 92 pikë, një me pak se Manchester CIty. 

Wolves renditet në mes të tabelës përkatësisht në pozitën e 10-të me 51 pikë,

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat